Cevahir Merkeze Kucucuk Site

Cevahir Merkeze Kucucuk Site

Hepiniz duydunuz haberi sanırım. Türkiye’de, dünyanın ikinci en büyük alışveriş merkezi acildi: Cevahir Alışveriş Merkezi.

64 bin metrekarelik bir alan kurulan, 320 mağazayı, 12 sinema salonunu, 2500 arabalık otoparkı ve 34 fast food lokantasını içinde barındıran dev bir bina. 5 bin kişiye is kapısı açmanın yanında, her bir rakamı 3 metre büyüklüğünde dünyanın en büyük saatine de ev sahipliği yapıyor Cevahir.

Peki bir günde mi kuruldu bu yapı? Hayır, 8 16 sene surdu yapımı. Yani bu isi yapanların ellerinde dolu dolu zaman vardı.

Peki böylesine görkemli ve adi tüm dünyada duyulacak (ne de olsa dünyada ikinci Avrupa’da birinci) bu cevahiri görmek, resimlerine bakmak, bilgi almak, reklam yapmak, tüketiciye destek vermek gibi hizmetleri almak için İstanbul’da mi olmak lazım? Tabi ki hayır! Bir websitesi de var Cevahir Alışveriş Merkezinin.

Fakat, websitesi, bu görkemi yansıtacak şekilde tasarlanmamış. İnternet cağına yakışacak dünyanın 2. en güzel sitesine zaman kalmamış sanırım. O kadar küçük tasarlanmış ki yer bile yok ayakta duracak. Öylesine tiklim tiklim ki iste ben şöyle bir mesaj aldım girdiğimde:

Cevahir Alisveris Merkezinin goruntulemeyen websitesinin resmi

 

Neden şirketler, websitesinin önemini kavrayamıyor ve şirket plan ve stratejilerinin içine oturtmuyor? Adresdeki SKTM nedir? Niye buraya gonderiyor site beni? Her sitede hata mesajlari olabilir ama kac Cevahir musterisi "Bandwith Limit Exceeded" anlamini biliyor? Yukarıda gördüğünüz resim, nedense bana ileride olabilecek diğer problemlerin sinyalini veriyor. Bu kadar görkemli bir projenin, websitesinin de ayni özeni ve titizliği taşıması gerekir. Yanlış mi düşünüyorum?

Bu konuda Eylül’de bir şeyler yazmış. Okumanızı tavsiye ederim.Top
Menu